Earthside – nadmuzyka.

Nie wiem jakimi słowami zachęcić do posłuchania tego utworu (i całego debiutanckiego albumu Earthside, który jeszcze niżej), bo jestem urzeczony i słucham tego w kółko. Tu wycinek zeszłorocznej płyty nagrany z Moscow Studio Symphony Orchestra; trudny, ale piękny.
To jeden z tych momentów w życiu, kiedy zachwyt przeszywa od mózgu i kręgosłupa do ostatnich nitek układu nerwowego. Kto zna moją wierność jako fana Dream Theater, zrozumie, że prawię oto tym muzykom wielki komplement: nawet DT nie mieli takiej debiutanckiej płyty. Arcydzieło poziomu najlepszych dokonań DT, Pink Floyd, EL&P, Genesis, Led Zeppelin, Queensryche czy King Crimson!
Przy dziesiątym przesłuchaniu płyty zaczyna się już rozumieć sporo, więc ni mniej ni więcej, ale zachęcam do posłuchania całej płyty dziesięć razy – niekoniecznie przy pierwszym przesłuchaniu, ale po kilku odsłuchaniach można odkryć, że mamy do czynienia z dziełem bardzo wyjątkowym.

2 myśli w temacie “Earthside – nadmuzyka.”

  1. Witam!! Tez jestem wiernym słuchaczemDT i muzyki prog rock.Earthside wydał tę płytę tylko w formacie mp3.Czy mozesz mi powiedziec jak i gdzie ją mozna kupic.W amazonie mimo ,że juz kupowałem płyty(vinyle), to z tą mp3-ka mam problem.Pozdrawiam KR

    1. korzystam z tego, że wrzucili na youtube całość… jakość nie jest rewelacyjna, ale nie mam niczego więcej… pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *