Filmy

Obmywanie nóg w Kenii

Nie tylko ksiądz, ale i kobiety: zakonnice i osoba świecka obmywały nogi w ramach obchodów Wielkiego Czwartku w Nairobi, w Kenii.
To gest za którym może, ale nie musi stać prawdziwa ochota, żeby nie wywyższać się, ale służyć innym taką pomocą, na jaką nas stać. Przypomina jednak, że bez chęci wychodzenia ze swojej wygody i egoizmu będziemy się ranić ze względu na ochotę rządzenia innymi. Dawanie innym za darmo, bez żadnej kalkulacji, może się wydawać naiwne, ale jest drogą pokoju.
Więcej z Kenii: https://www.youtube.com/channel/UCAi_SIBGl824mQB2BEzTfJQ

Wielki Czwartek w Kenii.

Obmywanie nóg jest potężnym znakiem. Tych, którzy chcą władzy mamy aż za dużo. Tych, którzy mogą dać co najlepsze innym, zawsze brakuje. Sceny sprzed chwili…Piotr Kropisz

Opublikowany przez Piotr Kropisz Blog Multimedialny na 13 kwietnia 2017

Dlaczego Krzyż? 3 powody.

Przyzwyczailiśmy się do Krzyża, ale to narzędzie śmierci jest symbolem chrześcijaństwa. Nikt tego nie ustalił. Sami wierzący z czasem coraz częściej tak siebie oznaczali. Gdyby Jezus żył później i został zabity inaczej naszym znakiem byłaby szubienica czy krzesło elektryczne? Zobacz i posłuchaj o trzech głównych powodach, dla których Krzyż jest tak ważny dla uczniów Jezusa.
Pięknego przeżywania ostatniego tygodnia Wielkiego Postu!